מאמרים

חשיבה על הלוואה

כמו סיכונים והתחייבויות רבות אשר פוגשים ולוקחים בני אדם בחייהם, כך גם עולם ותחום ההלוואות. זוהי תופעה ופונקציה חשובה מאוד לכלכלה העולמית ולבני האדם באופן כללי, כשבעצם בלעדי אותן הלוואות אנשים רבים במהלך ההסיטוריה אינם היו מגיעים להצליח ולעשות את מה שבסופו של דבר עשו. עם זאת, ההפך הוא גם הנכון במקרים רבים אחרים, כשאותה אפשרות של הלוואת כסף שאין ברשותו של אדם יכולה להביא את אותו אדם ואנשים רבים אחרים למצב של חוב אשר אי אפשר לעמוד בו, ומשם לתוצאות גרועות ותהומיות אף יותר.

הלוואה מאפשרת לאדם לפתח מלכתחילה חלום אשר הוא איננו היה מעז להעלות בכל מצב אחר. אנשים רבים בעולם נמצאים במצב של עוני יחסי, ולא מדובר רק על אנשים החיים בבקתות בוץ באפריקה או על בתים בעצים באמזונס. אדם הקיבל או העלה רעיון מבריק לפיתוח, יהיה הפיתוח אשר יהיה, יודע שגם במידה ואין לו את הכספים בכדי לצאת ליריית הפתיחה של פיתוח אותם רעיונות כנראה שתהיה בפניו האפשרות לקחת הלוואה שתהווה רוח גבית ראשונית ליציאה לדרך. אותה ידיעה משרה ביטחון וממלא בתקווה, ומיותר לומר עד כמה תופעה ואפקט אלה יכולים להיות חיוביים בחייהם של בני אדם. אם זה לצורף סטארט-אפ של הדפסה על חולצות ואם זה לצורך בניית אולם דוג'ו של אימוני הגנה עצמית, יהיה הרעיון אשר יהיה, הלוואות קיימות בעולם ומאפשרות פלאים לרבים.

מנגד, לקיחת הלוואה יכולה להכניס את כל אותם אנשים חולמניים למעין בור ללא תחתית. הרי התאווה והשאפתנות של אנשים לעיתים איננה יודעת גבולות.

המשך מאמר